Nukleáris jövőkép

A hazai nukleáris energetikai kutatási programok céljait rövid és középtávon a meglévő paksi blokkok biztonságos üzemeltetésének műszaki-tudományos hátterének biztosítása, illetve az új blokkok létesítésére való felkészülés határozzák meg. A reaktorbiztonsági kutatások folytatása, a kísérlet alapú ismeretek bővítése előfeltétele a nukleáris kompetencia hazai megőrzésének.

E célok elérése és a kutatási programok jobb koordinálása érdekében az MTA Energiatudományi Kutatóközpont MTA EK jogelődjének vezetésével alakították meg ben a Fenntartható Atomenergia Technológia Platformot az ipar, a hatóság és a tudományos intézetek képviselői. A konzorciumvezető szervezet az MTA EK, amely a magyarországi nukleáris kutatások hagyományos központja.
- The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
- Szemlátás kezelési módszerek
- Jövőképünk A Paksi Atomerőmű küldetése a biztonságos, megbízható, olcsó és környezettudatos villamosenergiatermelés.
- A magyar nukleáris közösség lehetséges jövőképe | Magyar Nukleáris Társaság
- Optikai szemvizsgálat fizetett
- Они немедленно начали - через отверстия из ног Эпонины.
- Az asztigmatizmus javítja a látást
Az MTA EK tevékenységének legfontosabb nukleáris jövőkép a VVER típusú, valamint egyes negyedik generációs reaktorok reaktorfizikai és termohidraulikai folyamatainak, a fűtőelemek és a szerkezeti anyagok viselkedésének mélyebb megismerése.
Az MTA EK feladatainak alapvető részét képezi e folyamatok kísérleti kutatása és számítógépes modellezése, továbbá nukleáris jövőkép modellek alkalmazása a biztonsági elemzések során.

A BME Nukleáris Technika Intézete több mint negyvenéves fennállása óta vezető szerepet tölt be a nukleáris szakemberképzésben, és a hazai atomenergetikai irányú kutatások területén is meghatározó a jelentősége. Az intézet kutatói reaktorfizikai és termohidraulikai fejlesztésekkel, kiégett fűtőelemek, illetve radioaktív hulladékok kezelésére irányuló vizsgálatokkal, valamint dozimetriai kutatással vesznek majd részt a közös munkában.

Valószínűségi biztonsági elemzéssel számszerű jellemzést adnak a nukleáris létesítmények biztonsági színvonaláról súlyos balesetek kialakulásával, továbbá nagymértékű környezeti radioaktivitás-kibocsátással szembeni védettség vonatkozásában. Az OKK Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Igazgatóság a projekt keretében a kis dózisú sugárexpozíció kimutatására alkalmas biológiai markermolekulákat kíván azonosítani.

Munkatársai tanulmányozzák a kis dózisú sugárexpozíció hatására kialakuló génexpressziós nukleáris jövőkép mikro-RNS változásokat, mitokondriális DNS deléciókat deléció: olyan genetikai jelenség, melynek során a kromoszóma egy darabja és az általa hordozott genetikai információ elvész — a szerk.