Látássérült torna
A kapuson kívül, a pályán minden mezőnyjáték szemtakarót visel, az egységes lehetőségek miatt. A megszokottakhoz képest itt a nézőknek csöndbe kell lenniük, amikor a mérkőzés folyik, mivel a labda hangot ad, ami tájékoztatás céljául szolgál a játékosoknak.

A sportolók további segítséget a guidejuktól kapnak, aki a saját csapatának hálója mögül instrukciókkal oszt ki. A meccs 2x25 percben bonyolítják le, látássérült torna 40 méter hosszú, 20 méter széles pályán. A látássérült labdarúgás magyar története: A magyarországi látássérült labdarúgást - látássérült torna nyelven vakfoci- oktatását a Látássérültek Szabadidős Sportegyesülete LÁSS indította el tavaszán.
Látássérült "Cseppkõ" Országos Egyesület Bp. Július 5-én alakult dr. Kádár Adrienne megvakult gyermekorvos vezetésével. Önsegít csoportként tevékenykedett, hogy a megvakult és vakon született emberek saját kezükbe vegyék a sorsuk alakítását. A Józan Élet Szövetséghez kapcsolódva mködött nény éven keresztül.
Az alapítvány folyamatosan szervez vidéki bemutatókat a sportág népszerűsítéséért, valamint a Vakok Általános Iskolájába is rendszeresen tartanak bemutatókat, szívügyük a kezdő sportolók felkarolása.
Mivel hazánkban jelenleg egyetlen csapat van, ezért az edzéseken kívül nincs lehetőségük mérkőzéseket játszani, fő céljuk, hogy minél több nemzetközi tornára eljussanak.

Hazánk is adott már otthont látássérült torna tornának, ahol cseh és lengyel csapatok vettek részt. A Liga tervei szerint re a létszám öt csapatra bővül, ahol minden fordulót egy-egy résztvevő szervez meg.
A látássérült versenyzők besorolása az IBSA szabályzata alapján történik.

A látássérültség mértékétől függően a sportának három kategóriája van B1,B2,B3. További információk a klasszifikációról:.